2004 Inductees and Events

Inductees

  1. Katherine Anne Abbott, Psychology
  2. Amy Jane Appleton, New Media
  3. Brandon Alan Archibald, Sociology
  4. Adam  Barker-Hoyt, Mathematics & Philosophy
  5. Naomi June Barnum, Women’s Studies
  6. Gabriel Vital Belanger, Zoology
  7. Erik Matthew Paul Black, Political Science
  8. Matthew Wayde Boston, Biochemistry
  9. Tiffany Marie Boucher, Psychology
  10. Amanda Elizabeth Bouley, Journalism
  11. Jennifer Siboni Carter, Latin
  12. Nicholas James Cloutier, Journalism
  13. Lindsay Leigh Collins, Communication
  14. Aimee Beth Courchesne, Mass Communication
  15. Kelly Dawn Crowell, Psychology
  16. Shamindrani H. M. De Alwis, Biochemistry
  17. John Norman Delehanty, English
  18. Autumn Lee Demaine, Anthropology & Psychology
  19. Farrah Lynn Demaray, Studio Art
  20. Gregory Alan Dore, Psychology
  21. Valerie Gerrior Doyle, English
  22. Marshall Douglas Dury, English
  23. Benjamin Michael Erickson, Communication
  24. Paul Anthony Elias Ezzy, Psychology & Secondary Education
  25. Timothy Michael Fitzgibbon, Physics
  26. Julia Marie Hall, Journalism
  27. Nichole Jean  Hansen, English
  28. Rachel Christina Hanson, French
  29. Christine Virginia Izzi, Psychology
  30. Derek A. Jepson, Financial Economics
  31. Molly Elizabeth Johnson, Journalism
  32. Ralph Edmond Jones, English
  33. Peter Andrew Larsen, Computer Science
  34. Ryan Wellington Logan, Psychology
  35. Amy Ellen Maier, Music Performance
  36. Lauren Ann Marshall, English
  37. Bryan Christopher Matluk, English
  38. Erin Elizabeth Mccormick, English & Secondary Education
  39. Tammi Marie Moen, Psychology
  40. Katharine Eileen Muir, English
  41. Leah Christine Pendergast, Psychology
  42. Sarah Elizabeth Penley, Political Science & History
  43. Cynthia Ellen Porter, Art History
  44. John Mark Reichley, Biology
  45. Moira Christin Reilly, Psychology
  46. Noelle Renee Richard, English
  47. Stefanie Morgan Rogers, History & Interdisciplinary Studies
  48. Amaranta Ruiz-Nelson, Business Administration & New Media
  49. Erica Norwood Salenius, Sociology & Women’s Studies
  50. Joshua Gerry Sammer, Journalism
  51. Christopher Richard Sayles, Computer Science & Mathematics
  52. Dianne Marie Schindler, Secondary Education & Anthropology
  53. Jeremiah Dale Schmidt, Anthropology
  54. Jason Douglas Sewall, Computer Science & Mathematics
  55. Kelly Nicole Thibodeau, Sociology
  56. June Lynn Usher, Communication
  57. Gregory Philip Williams, Political Science & History